25 вистини кои повеќето од нас не сакаат да ги слушнат

Вистината може да биде навистина тешка за слушање. Не затоа што не сакаме да ја знаеме, туку затоа што може да биде непријатна.

Одговори на 7 непријатни прашања за породувањето кои сите жени се срамат да ги постават

Дали бременоста е лесна како што изгледа на гламурозните фотографии од славните личности?

16 непријатни моменти низ кои сите барем еднаш поминале

Без разлика колку не ни се доаѓа тоа чувство, сите ние одвреме-навреме се засрамуваме.

10 непријатни ситуации кои секој ги има доживеано

Овие мали работи може да претставуваат големи грижи.

13 знаци дека на некој начин ги мразите сите луѓе

Дали често ви се случува кога се будите наутро, првата мисла која ќе ви помине низ главата е дека ќе треба цел ден да се справувате со луѓето на работа, дома, во текот на другите активности?

Прекинете ја непријатната тишина: 5 реченици за добар почеток на разговор

Дали досега сте се нашле во ситуација да треба да почнете разговор со одредена личност, без разлика дали сте на работа, на забава или во друга ситуација, но меѓу вас да завладее непријатна тишина?

Непријатно ви е кога добивате комплимент? 4 причини зашто се срамите кога слушате пофалби за вас

Луѓето даваат комплименти поврзани со вашиот изглед или вашата личност, со цел да истакнат некоја ваша добра особина и да направат да се почувствувате убаво.

Најдобриот трик за отстранување на непријатната миризба од вашите патики

Доколку сакате лесно да се справите со овој проблем, погледнете го овој едноставен трик...

5 чекори за избегнување на непријатниот мирис на нозете

Нозете постојано се потат, а потта е идеално место за развој на бактерии кои потоа ослободуваат многу непријатен мирис. Него можете да го избегнете со примена на некој од овие чекори.

Отвори се земјо, голтни ме: 4 непријатни ситуации на работното место

Постојат ситуации кои можат да се случат на работа по кои ќе посакате да станете невидливи.

Што да сторите кога ќе го заборавите името на некој кого штотуку сте го запознале?

Можеби не сте слушнале убаво, а можеби сте заборавиле. Тогаш влегувате во една непријатна ситуација од која сепак постојат овие неколку излези.
12