Сакате да спиете до подоцна за време на викендите? Оваа навика е корисна за вашето здравје!

Најновите истражувања откриле дека спиењето до подоцна за време на викендите може да биде корисно за вашето здравје.

10 едноставни тајни што ќе ви ја спасат облеката

Ние ви ги откриваме тајните што навистина можат да ви ги спасат омилените парчиња облека...

6 алтернативни употреби на лушпите од јајца на кои никогаш не би се сетиле

Лушпата од јајце е пријател на домот, а нејзините моќи ги користеле и нашите предци и тоа со добра причина.

10 неверојатни употреби на Кока-колата за кои сигурно не сте чуле досега

Дури и да не сте љубители на газираните пијалаци, по овој текст несомнено е дека Кока-колата ќе стане задолжителен дел од вашето секојдневие.

Научниците откриваат: Читањето го продолжува животот

Читањето може да ве направи попривлечни, да го намали нивото на стрес и да ја извлече најдобрата верзија од вас.

10 начини да ги искористите чепкалките за уши во вашата секојдневна рутина

Чепкалките за уши може да се употребат на многу корисни начини, особено кога се шминкањето и дотерувањето во прашање.

10 работи чија намена никогаш не би ја погодиле

На прв поглед изгледаат сосема бескорисно, но сите тие имаат скриени намени.

5 изненадувачки употреби на фенот за коса за кои веројатно не сте знаеле

Фенот може да ви користи и за многу други работи, освен за сушење коса.

10 начини кои ќе ви помогнат за момент да ја поправите вашата фризура

Би сакале во секој момент да имате фризура на која сите би ѝ се восхитувале?

Неколку совети за оваа година да го имате најубавото и најзабавното лето досега

За да одбегнете да се заглавите во вашите мисли, клучот е да останете позитивни и да направите план за нешто што со нетрпение ќе го очекувате

5 корисни хобија кои ќе ви помогнат да ја разбиете монотонијата ова лето

Овие неколку хобија се идеални за летниот период бидејќи се интересни, забавни и истовремено многу корисни.

12 корисни трикови што се учат за неколку минути, но кои можат да ви го олеснат секојдневието

Брзи, лесни и едноставни трикови кои ќе ви помогнат со секојдневните обврски.
12