21 август 2018 | Кафе пауза

10 морничави десерти за коишто ви треба храброст за да ги пресечете

Ендрју Фулер е американски уметник за торти и пекар. Тој живее во Дес Моинс, Ајова и е огромен фан на жанрот хорор, како што јасно можете да видите и од неговата работа.

Експертите советуваат: Прашања што треба да си ги поставите пред да започнете сериозна врска

Без разлика на вашата причина, ако сте во врска со погрешна личност ќе зажалите.

Дали нашата моќ за лекување се зголемува?

Новите истражувања покажуваат дека плацебо лековите стануваат поефективни во третирањето болести.

10 корисни функции на вашиот смартфон за кои веројатно немате слушнато

Бидејќи сакаме навики, најчесто ги употребуваме истите функции на смартфоните и воопшто не истражуваме за што сè се способни овие направи.

7 ветувања коишто треба да си ги дадете оваа есен за да ја направите најдобрата сезона

Ова се едноставни нешта што можете да ги правите секој ден, а навистина ќе го подобрат вашиот живот.

12 погрешни верувања за богатите луѓе

Постојат безброј негативни стереотипи за богатите луѓе – не го заслужуваат богатството, избегнуваат даноци и се алчни.

Откријте ја вашата вистинска цел во животот со помош на хороскопскиот знак

Во еден момент од животот секој си го поставува вечното прашање: Која е мојата цел и зошто сум на оваа планета?

18 паметни трикови коишто ќе ви го олеснат секојдневието

Дали сте знаеле дека копчињата не се наменети само за облека, сламките не се наменети само за пиење на вашиот омилен пијалак, а калапите за колачиња имаат многу повеќе функции од држење и печење на вашите слатки?

Пред 3 години ја скршил кадата со неговата прекумерна тежина, а денес е секси мускулест мачо

Неговата приказна е доказ за огромниот труд којшто треба да го вложи секоја личност којашто сака да има идеално тело.

10 луѓе кои ги исполниле соништата од нивното детство

Со возраста луѓето стануваат прагматични и помалку ги слушаат своите желби. Но, постојат и оние кои навистина ги исполниле соништата од нивното детство.