10 морничави десерти за коишто ви треба храброст за да ги пресечете

10 морничави десерти за коишто ви треба храброст за да ги пресечете

Ендрју Фулер е американски уметник за торти и пекар. Тој живее во Дес Моинс, Ајова и е огромен фан на жанрот хорор, како што јасно можете да видите и од неговата работа. Артистот создава застрашувачки торти што најверојатно ќе ве натераат да се замислите дали воопшто би сакале да ги јадете. Погледнете дел од неговата неверојатна работа и обидете се да се замислите со доволно храброст да си пресечете по некое парче од нив!

Продолжува на следната страница


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар