12 знаци дека имате ужасен дечко!

Прави да се чувствувате анксиозно?

Девојката побарала од момчето да се ослободи од неговото куче, па тој објавил оглас…

Не сакаат сите животни. Постојат луѓе кои не можат да живеат без своите миленици, но исто така има многумина и кои едноставно не можат да го делат својот дом со животни.
Датум: 10 мар 2016

5 знаци кои укажуваат дека раскинувањето било голема грешка

„Продолжи напред, остави го минатото зад себе“, е само еден од најчесто користените совети кои автоматски ги добивате од пријателите кога ќе им соопштите дека сте раскинале.
Датум: 12 јан 2016

Љубовни правила кои мора да ги почитувате во 2016 година

Нова година, нов почеток, нови љубовни правила. Сега кога веќе зачекоривме во новата година, време е да ги отфрлиме старите лоши навики и да свртиме нов лист.
Датум: 03 јан 2016

22 мали докази дека го имате најдобриот дечко на светот

Дали некогаш сте се запрашале дали сте во врска со вистинскиот?

15 нешта во кои ќе се пронајде секоја сингл девојка

Статусот сингл дефинитивно си има свои предности и недостатоци.
Датум: 26 ное 2015
, Автор:

12 мали нешта кои ни покажуваат зошто е одлично да се има дечко

Погледнете кои се најдобрите 12 нешта кои сите ги искусуваат во новите љубовни врски...

15 проблеми со кои се соочуваат само девојките кои имаат дечко со голем апетит

Доколку вашето момче е постојано гладно и има голем апетит, тогаш без сомнение веќе сте се сретнале барем со една од следниве неколку ситуации...

Еве зошто е добро да ги запалите работите на вашиот поранешен партнер

Ова е метод кој навистина може да ви помогне кога патите и не можете да го заборавите поранешниот дечко.

Поранешен агент на ФБИ открива: Дали вашиот партнер ве лаже или изневерува?

Ако се сомневате во вашиот партнер, пријател или семејна личност, дека ве лаже, можете лесно да ја решите дилемата и да се уверите што стои позади тие нежни зборови.

16 причини зошто вашето момче ве третира лошо

Многу малку можете да промените во врска со ова. Она што можете да го промените е во делот со комуникацијата и искреноста – преку што само ќе си потврдите дека не треба повеќе да вложувате во таа врска.