врзување | Кафе пауза

3-те хороскопски знаци кои најмногу се врзуваат за партнерот

Некои луѓе сакаат да бидат послободни во врската, но некои навистина се врзуваат за нивниот партнер.

Се гледате со маж кој се плаши од „врзување“? Натерајте го да започне врска со вас на суптилен начин

Можеби мислите дека тој не е подготвен да се „врзе“, но вистината е дека сите мажи се „материјал“ за врска, само треба да постапите правилно.

Зошто тој сè уште не ви кажал дека ве сака?

Една од најлошите работи кои можат да ѝ се случат на една девојка или жена во врската, е таа да му каже на својот партнер дека го сака, а тој да не ѝ возврати.

Фустан кој може да се носи на 50 различни начини

Овој фустан, кој може да се купи во различни должини и бои се трансформира на 50 начини, со едноставно подесување на траката. Таа може да се врзе околу половината или вратот, да се намести како тоалета со тенки прерамки или со кратки ракави.

5 секси начини да врзете марама на плажа

Погледнете ги следниве 5 начини како да врзете марама околу вашето тело, а притоа да ги истакнете своите атрибути и сексапил.

Направете сами: Ново ланче од вашиот стар накит

Одличен и многу креативен начин како од вашите стари ланчиња да си направите ново. Нема да ви одземе многу време, ви треба само трпение и желба за старото да го претворите во ново.
Датум: 07 фев 2013
, Автор:

Љубовни лекции од пропаднатите врски

Во денешно време имаме можност да запознаваме различни луѓе со различни карактери, да прекинуваме врски и да започнуваме нови... со еден збор, слободно да се движиме по патот до вистинскиот/ата.
Датум: 18 окт 2012
, Автор:

Намалете ја болката во стапалата врзувајќи ги врвките на поинаков начин

Болките во стапалата можат да бидат предизвикани од притисокот кој го создаваат врвките на одреден дел од нив.
Датум: 11 дек 2011
, Автор: