Веро | Кафе пауза

Двочасовен новогодишен концерт на Игор Џамбазов во Веро центар

Со двочасовен новогодишен концерт на неповторливиот шоумен Игор Џамбазов придружуван од Гуру Харе што ќе се одржи во сабота (29 декември) во Веро центар во Скопје, „Веро“ ќе ја почне прославата на Нова година.
Датум: 27 дек 2018
, Автор:

Веро трајно ги намали цените на 650 производи за секојдневна употреба

Станува збор за производи за секојдневна употреба во неколку категории, во кои спаѓаат прехранбени производи, средства за лична хигиена и средства за одржување на хигиената во домот.
Датум: 21 сеп 2018
, Автор:

Голема забава со Петко, „Поточиња“ и вкусна храна пред Веро Тафталиџе

Голема забава со концерт на Петко и неговиот бенд „Пет плус“, хитовите на хорот „Поточиња“, акробати и многу други изненадувања, ги очекуваат децата и нивните родители во сабота (22 септември) кај новото детско игралиште на паркингот пред Веро Тафталиџе во Скопје.
Датум: 20 сеп 2018
, Автор:

Инстаграм доби конкуренција: Социјалната мрежа која ни овозможува да бидеме искрени

Според рекламната кампања, на оваа апликација можете да објавувате што сакате и да испраќате што сакате без да ви се појавуваат здодевните огласи и реклами.

Насмевки, танцување и многу прегратки на новогодишниот магичен концерт во Веро центар

Позитивен новогодишен дух, насмевки на лицата на посетителите, многу прегратки и танцување, беше атмосферата која можеше да се забележи во саботата во Веро центар додека траеше новогодишниот концерт.
Датум: 04 јан 2018
, Автор:

Веропулос отвора втор Џамбо маркет во Битола, инвестиција вредна 1 милион евра

Големото отворање во среда ќе се одбележи со спектакуларна забава за најмладите, како и со божиќна забава за целото семејство.
Датум: 19 дек 2017
, Автор:

Чоколадна бајка и слатки награди за потрошувачите на Веро

Бројни слатки изненадувања по промотивни цени и дополнителни награди за најсреќните купувачи, ќе им понуди Веро на своите потрошувачи во рамките на традиционалниот настан „Чоколенд“ што ќе се одржува во периодот од 8 до 17 декември.
Датум: 06 дек 2017
, Автор:

Кулинарски дуели на познатите личности во големото Веро шоу

Познати личности од земјава ќе ги демонстрираат своите кулинарски вештини и ќе се натпреваруваат во готвење во големото тридневно Веро шоу.
Датум: 04 окт 2017
, Автор:

Вино фест 2017: Празник на квалитетно вино и атрактивна музика за сечиј вкус

Квалитетно вино од македонските винарници по промотивни цени, одлична домашна и интернационална музика и многу забава ги очекува посетителите на најочекуваниот настан Вино фест 2017, кој ќе се одржува од 14 до 18 јуни на отворениот паркинг пред Веро центар.
Датум: 12 јун 2017
, Автор:

Повеќе од 50.000 потрошувачи ги користат поволностите на Веро картичката за лојалност

Веро картичката е подарок за лојалните потрошувачи кои преку неа добиваат ексклузивни понуди и поволности, но и пониски сметки.
Датум: 18 мај 2017
, Автор:

Бетмен и Спајдермен им делеа коледарски пакетчиња на дечињата на Детската клиника

Бетмен, Спајдермен, Капетан Америка, Маша и Медо денеска ги изненадија дечињата кои престојуваат на Клиниката за детски болести во Скопје за да им го честитаат Коледе.
Датум: 05 јан 2017
, Автор:

Над 60.000 посетители во Веро центар за време на „Деновите на Италија“

Професионални готвачи од Италија изминатиот викенд во Веро за потрошувачите приготвуваа храна според традиционални италијански рецепти, која потоа можеше да се дегустира.
Датум: 30 ное 2016
, Автор:
12