19 декември 2017 | Кафе пауза

Исповед на еден Дедо Мраз: „Мојата работа се претвора во пекол од денешните деца и родители“

Детството е незамисливо без Дедо Мраз и еуфоријата околу смислувањето на листата со подароци кои децата сакаат да ги добијат. Но изгледа на Дедо Мраз му е преку глава од сѐ.

Невестите признаа: 10 грешки на венчавката заради кои најмногу жалиме!

Жените кои веќе ја имале својата венчавка ни открија заради кои работи најмногу жалат, а меѓу најглавните е организирањето на венчавката и желбата за совршенство

Изберете го картонот со најдобриот распоред на јајцата и откријте го вашиот скриен талент

Замислете 4 јајца и картон за јајца. Како би ги распоредиле во него?

Од чинии до прозорци: 15 идеи како да го украсите секој ќош од вашиот дом со лампиони

Светкави и шарени, изработени од тенко стакло или дрво... Лампионите навистина може да ја подигнат празничната атмосфера во домот.

6 силни жени кои одбиле да ја прифатат нивната судбина и успеале да станат среќни

Прочитајте ги нивните инспиративни приказни кои ќе ве поттикнат да се борите за својата среќа...

4 едноставни, но контроверзни начини да станете подобра личност

Сo малку труд, секој може да ги искористи овие едноставни стратегии и да стане подобра личност без разлика на ситуацијата во која што се наоѓа.

8 симптоми на скриена депресија кои може да се појават кај секого

Само лекар може да ви ја даде точната дијагноза за депресија, но некои од следниве симптоми можете да ги забележите и самите.

40 невообичаени начини на кои го мериме времето

Прочитајте ги следниве 40 необични ситуации во кои сигурно ќе се пронајдете...

Кои градови биле најфотографирани на Инстаграм за 2017 година?

Од Инстаграм собрале податоци за тоа кои градови се најпознати на нивната социјална мрежа, и ја добиле следнава листа.

Како би изгледале состанувањето и врските во иднината?

Бидејќи напредокот на технологијата има влијание во секој аспект од нашите животи, погледнете како би изгледале врските и состанувањата во иднина.

Најлудата новогодишна забава: Лет околу светот за 24 часа

Оние кои сакаат да ја дочекаат новата година како вистински авантуристи имаат одлична можност. Овој новогодишен лет ви овозможува да ја преживеете празничната магија со 24-часовен лет.
12