19 декември 2017 | Кафе пауза - Part 2

Според астрологијата, најлошиот ден од годината е сè уште пред нас

Ако веќе ви е преку глава од 2017, имаме лоши вести за вас. Според астролозите, најлошиот ден од оваа година е сè уште пред нас.

Што гледате на сликата? За само 1 минута ќе научите нешто повеќе за себе!

Со помош на ваквите илустрации може да ѕирнете во потсвеста на некој човек.

Продолжува успешната бизнис приказна: „Бакал“ пекара и во Скопје!

За вистинските гурмани и пребирливи консументи на бели печива, на местото на старата Ванила во ГТЦ Скопје, спроти Порта Македонија, се отвори пекарата „Бакал“
Датум: 19 дек 2017
, Автор:

Бидете среќниот добитник на пола милион денари и вклучете се во наградната игра на Гранд кафе

Сите љубители на Гранд Голд и Гранд Арома кафе сè уште ја имаат можноста во рамките на наградната игра „Отвори и кеш освој!“ да добијат некоја од 3.033 вредни парични или трговски награди.
Датум: 19 дек 2017
, Автор:

Веропулос отвора втор Џамбо маркет во Битола, инвестиција вредна 1 милион евра

Големото отворање во среда ќе се одбележи со спектакуларна забава за најмладите, како и со божиќна забава за целото семејство.
Датум: 19 дек 2017
, Автор:
12