Што гледате на сликата? За само 1 минута ќе научите нешто повеќе за себе!

Што гледате на сликата? За само 1 минута ќе научите нешто повеќе за себе!

Нашата потсвест има многу тајни и знае повеќе работи од нас. Колку и да се трудиме, не можеме да ги контролираме потсвесните мисли. Израелската уметница Нома Бар сака да експериментира во нејзините дела со негативниот простор. Станува збор за техника каде што позадината на сликата создава друга посебна слика. Поради ова, психолозите ги користат делата на Нома Бар во нивните дијагностички активности. Со помош на таквите илустрации може да ѕирнете во потсвеста на некој човек и да дознаете многу детали за неговиот карактер.

Што гледате на сликата? За само 1 минута ќе научите нешто повеќе за себе!

Токму затоа, ние ви предлагаме да го направите овој едноставен тест што ќе ви одземе само 1 минута. Погледнете ја сликата. Што видовте најпрво? Кликнете на резултатите и дознајте ги тајните на вашата потсвест.

  • Резултати

    Кокошка

    Ако прво видовте кокошка, тоа значи дека вашиот мозок е фокусиран на малите детали. Можете да го воочите секој детаљ, но честопати не можете да ја составите целата слика. По природа сте перфекционисти и подготвени сте бесконечно да го подобрувате она што сте го започнале. Одлично ви одат егзактни науки.

    Девојка со црвени усни

    Ако најпрво видовте силуета на девојка со црвени усни, тоа укажува на вашата одлучност. Вие сте максималисти и не сте навикнати на ограничувања. Сепак, честопати немате доволно трпение за да ги реализирате вашите планови. Откако ќе изгубите интерес за една задача, веднаш преминувате на следната. Луѓето како вас се добри математичари.

Добро погледнете ја и следнава слика, бидејќи тоа што прво ќе го забележите открива скриени елементи на вашата душа. Кликнете на сликата за да ги дознаете резултатите!

1-dobro-poglednete-ja-slikata-bidejkji-prviot-prizor-shto-kje-go-zabelezhite-otkriva-skrieni-elementi-na-vashata-dusha-www.kafepauza.mk_


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Писателот во нејзината глава вели: Дај ми англиска книжевност. Дај ми урбан апсурд и егзистенцијализам. Дај ми мистерии за човечката психа. Дај ми театар и џез како терапија.

Поврзани содржини

Остави коментар