Од чинии до прозорци: 15 идеи како да го украсите секој ќош од вашиот дом со лампиони

Од чинии до прозорци: 15 идеи како да го украсите секој ќош од вашиот дом со лампиони

Покрај светилките кои трепкаат, најубав украс на секоја елка се лампионите. Светкави и шарени, изработени од тенко стакло или дрво, ги сакаме и со познати мотиви како снегулки, Дедо Мраз или целосно апстрактни украси кои стануваат дел од нашата празнична традиција.

1-od-chinii-do-prozorci-15-idei-kako-so-pomosh-na-lampionite-da-go-ukrasite-sekoj-kjosh-od-vashiot-dom-www.kafepauza.mk_

Но, со лампионите можете да украсите и без елка и тоа со помош на секојдневни предмети кои сигурно веќе ги имате во вашиот дом. Можете да ги ставите во обичен стаклен сад, со нив да го украсите стариот камин или пак да ја збогатите ламбата во дневната соба.

Ви откриваме 15 креативни и потполно неочекувани начини на кои новогодишните лампиони може да придонесат за празничната атмосфера.


Празничните декорации никогаш не се доволни, а овие новогодишни украси можете да ги направите со сопствени раце.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Комуникативна, весела, оптимистички настроена. Обожава книги, музика, филм и приказни кои инспирираат. Сака да пие кафе, па макар и сама. Верува во себе и во своите можности, бидејќи кој не се обидел - не успеал!

Поврзани содржини

Остави коментар