Купувајте домашно: Вашето омилено Grand кафе се произведува во Македонија!

Посебно сега, во периодот на пандемија, кафето ни дава енергија и нѐ прави среќни, па токму затоа не е сеедно какво кафе пиете!
Датум: 13 јул 2020
, Автор:

Вработените во „Гранд кафе“ ја одржуваат насмевката на лицата на потрошувачите

Голем број луѓе т.н. „тивки херои“ кои работат во дистрибуција и производство, незабележливо, но постојано, ни носат среќа и насмевки, овозможувајќи ни да ги одржиме нашите омилени навики.
Датум: 13 апр 2020
, Автор:

Не мораме да се видиме за да испиеме кафе заедно

Поради природата на вирусот, социјалните случувања се сведени на минимум, но тоа не значи дека секојдневните навики треба да исчезнат. И денеска, како и обично, испијте го омиленото кафе со најблиските, на еден поинаков начин.
Датум: 25 мар 2020
, Автор:

„Денот се познава по утрото!“

Black’n’Easy е автентично турско вкусно кафе кое ги буди умот и сетилата, а се подготвува за помалку од една минута, во три брзи чекори – 1) истури, 2) промешај, 3) пиј!
Датум: 07 фев 2020
, Автор:

Зошто жените на овие простори го обожаваат свежо меленото кафе?

Инспирацијата ја најдовме во Цвета, Славица и Марија, три генерации жени од едно семејство, кои нѐ освоија со својата непосредност и симпатија, но и со нивната неверојатна поврзаност и искрено пријателство кое ниту годините, ниту проблемите, го немаат скршено.
Датум: 25 окт 2019
, Автор:

Како дома да подготвиме свежо мелено кафе во кое максимално ќе уживаме?

Во прилог ви нудиме неколку совети за тоа како кафето да биде поубаво, а задоволството поголемо...
Датум: 22 јул 2019
, Автор:

Како да препознаете квалитетно кафе?

За да го оцените квалитетот на вашето кафе, потребно е да се потпрете на сопствените сетила: вид, мирис и вкус.
Датум: 31 мај 2019
, Автор:

Уживањето кое го пружа пиењето свежо мелено кафе!

Ваквото кафе, не создава тегоби во желудникот, туку напротив, дава чувство на единствено и уникатно кафе, какво што е токму Гранд Кафе.
Датум: 16 мај 2019
, Автор:

Гранд кафе ги наградува верните потрошувачи

Пријателство, гостопримство и љубов е формулата за сигурна добивка со Гранд Кафе...
Датум: 05 јул 2018
, Автор:

Дали знаете „вистински“ да пиете кафе?

За подзаборавената традиција и за значењето на ритуалот на пиење кафе зборувавме со тетка Нада, 62 годишна пензионерка и верна кафеџика...
Датум: 01 јун 2018
, Автор:

Бидете среќниот добитник на пола милион денари и вклучете се во наградната игра на Гранд кафе

Сите љубители на Гранд Голд и Гранд Арома кафе сè уште ја имаат можноста во рамките на наградната игра „Отвори и кеш освој!“ да добијат некоја од 3.033 вредни парични или трговски награди.
Датум: 19 дек 2017
, Автор:

Гранд кафе ја додели првата главна награда од пола милион денари

Продолжува наградната игра на Гранд кафе „Отвори и кеш освој“...
Датум: 06 ное 2017
, Автор:
12