05 јули 2018 | Кафе пауза

Како да дознаете дали сте телепатски поврзани со вашиот партнер?

Чувствувате ли необјаснива ментална поврзаност со вашиот партнер дури и кога тој не е во вашата близина? Се чувствувате ли како да можете да разговарате со него без да искористите ниту еден збор?

Можат ли жените со синдромот полицистични јајници да останат бремени?

Синдромот полицистични јајници се појавува во 10% од популацијата на жените, но многумина од нив не знаат дека воопшто го имаат.

Како да љубите некој што не ја знае својата вредност?

Кога љубите некого што не ја знае својата вредност, вие мора да се надевате дека еден ден тие ќе почнат да се гледаат онака како што вие ги гледате нив!

6 одлични книги што ќе ве направат попаметни

Постојат безброј книги кои нудат нови погледи кон светот, кои ви помагаат да се разберете и кои ќе ви помогнат да станете попаметни.

11 чудни синдроми за кои најверојатно немате слушнато

Постојат нарушувања кои се толку ретки и уникатни што професионалците не се ни соочуваат со нив.

Сè што треба да знаете за икигаи – јапонската тајна за исполнет живот

Барањето на значење и исполнетост е универзално како што било во животот.

11-годишно момче од Нигерија создава неверојатни хиперреалистични цртежи

Карим црта од 6-годишна возраст а главната тема на неговите цртежи се портрети.

Неверојатни научни факти што не ви ги кажале на училиште

Знаете ли дека воопшто не ни е јасно како изгледа поголемиот дел од нашиот универзум?

8 билки коишто со сигурност ќе ги избркаат комарците од вашиот дом

Откријте ги 8-те најпознати градински растенија, коишто можете да ги употребите за бркање на досадните комарци од вашиот дом.

Како најбрзо да се спријателите со секој од 12-те хороскопски знаци?

Ако сакате да го освоите срцето на некој новостекнат пријател, само ѕирнете кога му/ѝ е роденден и проверете го хороскопот за соодветниот знак подолу, за да примените некои одлични тактики за брзо и ефикасно спријателување.

8 клучни нешта што ѝ се потребни на секоја силна жена во врската

Ако се состанувате со силна жена, важно е да знаете дека тоа ќе биде врска како никоја досега.
12