Пет прехранбени продукти за добар тен

Некои прехранбени продукти можат да придонесат да имате поубав и поблескав тен, како кивито, јогуртот, црното чоколадо, компирите и јаткастите плодови.
Датум: 22 ное 2011
, Автор:

50 брзи начини да станете личноста која ќе ја сакате

За да се сакаме себеси, прво треба да се поставиме себеси на врвот од листата со приоритети. Еве неколку идеи за тоа...
Датум: 21 ное 2011
, Автор:

ВИП во нашиот град

ТАА - добар „lo“, беспрекорна шминка, поглед фатален, тело извајано, косата паѓа по раменици, солариум, фитнес, сауна, силикони... ТОЈ - добар „lo“, јак парфем, обликувано тело, продорен поглед, средена коса, бели заби...
Датум: 20 ное 2011
, Автор:

25 начини да носите марама околу врат

Марамите претставуваат моден додаток кој може да се носи во секој период од годината, комбинирајќи го со секаков тип облека. Секако, треба внимателно да се бираат дезените и материјалите...
Датум: 20 ное 2011
, Автор:

Чоколадни еспресо колачиња

Меки и воздушести, овие чоколадни колачиња може дури и да ве расонат наутро, заради зрнцата еспресо кои ги содржат.

Како да носите капа, а да не ви се растури фризурата?

Капите и шеширите повторно се во тренд, а сите оние кои го сакаат овој моден додаток добро знаат дека тие се голем непријател на косата. Никој не сака сплескана коса, шишки залепени за чело или наелектризирани влакна.
Датум: 18 ное 2011
, Автор:

6 домашни лекови за спречување настинка

За да може полесно да се изборите со кивавица, кашлање, болка во грлото и зголемена температура, би требало да јадете кисела зелка и лук, а домашната аптека да ја збогатите со ајдучка трева, ким, липа, шипка, мед...
Датум: 17 ное 2011
, Автор:

Седумгодишно девојче плаче камени солзи

Докторите веќе со денови се обидуваат да откријат зошто седумгодишното девојчето Kura Nitya од Индија, плаче камени солзи...
Датум: 17 ное 2011
, Автор:

8 очигледни знаци дека водите здрава љубовна врска

Ако сакате вашата врска да потрае и да биде исполнета со страст, љубов, нежност и позитивна енергија, најверојатно треба да проверите дали ги почитувате осумте знаци на водење здрава љубовна врска.

Боли

Боли кога ќе поминеш покрај мене и ме оставаш без здив, боли кога си студен и не си повеќе Ти... Боли кога ми даваш лажна надеж, боли зашто подоцна знам, се каеш.
Датум: 15 ное 2011
, Автор:

Како да се справите со работата која ја мразите

Одлично би било доколку сите имаме креативна работа која максимално нè исполнува и каде што шефот и колегите се фантастични. Сепак во реалноста, голем број луѓе не ја работат нивната работа од соништата...
Датум: 15 ное 2011
, Автор:

8 ефективни совети како да го започнете денот

Ова се неколку предлози на активности кои можете да ги направите штом ќе се разбудите, а кои можат да ви помогнат денот да го започнете во подобро расположение и со повеќе енергија.
Датум: 14 ное 2011
, Автор: