22 февруари 2015 | Кафе пауза

Неколку совети за пушачите: Како со помош на исхраната да ги прочистите вашите бели дробови?

Ако сè уште не сте подготвени да се откажете од пушењето, тогаш барем обидете се да ги намалите шансите за развивање одредени болести како ракот.

Оригинални фризури за средна и кратка должина на косата

Доколку и вие сте една од оние дами кои имаат пократка коса и кои сметаат дека не можат да направат соодветна фризура за одреден настан, погледнете ги овие неколку трикови...

Астролошки водич: Откријте кои се адутите на хороскопските знаци во љубовните врски

Со помош на овој астролошки водич, откријте кои се силните страни на секој знак во врските и како тие можат да ви помогнат при развивање на вашата љубов.

15 начини на кои мажите покажуваат колку ја сакаат жената покрај нив

Мажите ги изразуваат чувствата на малку поинаков начин од нас жените. Иако можеби мислиме дека можеме да ги прочитаме во секој момент, еве што навистина тие ни кажуваат со нивните реакции.

Викенд книга: „Крадци и проститутки“ – Рута Шепетис

Потсетник за ужасно и мрачно време од историјата, случувања толку тажни и болни што одат рамо до рамо со трагедиите од нацистичка Германија...

15 знаци на сексуално посакување кои тој не може да ги сокрие од вас

Кога мажите чувствуваат привлечност кон жените, нивното тело најчесто ги испраќа следниве знаци...