Работата од дома создава стрес и караници

Колку повеќе домашните проблеми и караници се мешаат со работните обврски, толку поголем е стресот врз лицето кое работи од дома.

Намалете ја болката во стапалата врзувајќи ги врвките на поинаков начин

Болките во стапалата можат да бидат предизвикани од притисокот кој го создаваат врвките на одреден дел од нив.
Датум: 11 дек 2011
, Автор:

Машки сендвич

Голем, полн и вкусен - таков е овој сендвич...

5 начини да се дотерате со кошулата на вашето момче

Девојките изгледаат многу секси во кошулите на своите момчиња, особено доколку не ги комбинираат со ништо друго освен со долна облека. Но, ова не е единствениот начин на кој тие може да се носат.
Датум: 07 дек 2011
, Автор:

7 здрави навики за да ги избегнете настинките

Комбинацијата од неколку превентивни мерки може да ви помогне да се заштитите од сезонските вируси и настинки.

26 животни лекции кои треба да ги научите до 26 години

Потсетувањето за она што сте го научиле досега, е важно колку и прифаќањето на следниот предизвик.

Како да направите кадрици со пегла за коса?

Ова се 4 одлични видеа од Јутјуб кои ќе ви помогнат да научите како да го извлечете максимумот од вашата пегла за коса.

Краток водич за моќен контакт со очи

„Најважните работи во првите секунди кога се сретнуваме со друга личност се: цврстото ракување, насмевката, добриот контакт со очите и вниманието што ѝ го обрнуваме.“ – Пет Шауман
Датум: 03 дек 2011
, Автор:

Чоколадни палачинки

Толку се лесни за подготовка... Вкусни - со гаранција! Ставете ги на листата на десерти со кои мора да ги изненадите најблиските...

Зимска нега на стапалата

За да немате проблеми со габични инфекции, задебелени пети и враснати нокти, стапалата треба секојдневно да ги негувате.
Датум: 01 дек 2011
, Автор:

Мажите не треба да го држат лаптопот на нивните бутови

Според најновите истражувања, Wi-Fi технологијата го оштетува квалитетот на спермата...

Видеа со вежби за перфектно тело од моделите на „Victoria’s Secret“

Откријте ја тајната за совршен задник, рамен стомак и цврсти бутови на најпосакуваните девојки на светот...