Кристина Стаменова | Кафе пауза - Part 11

Имате проблем со акни? Магнезиумот е вистинското решение за вас!

Не можете да го решите проблемот со акните? Ние го имаме вистинскиот совет!

Дали знаевте дека овие 7 навики се штетни за цревната флора? Откријте кои се.

Цревната флора е многу поважна отколку што мислевме, а ова се навиките кои штетно влијаат врз нејзиното функционирање.

3 хороскопски знаци ги очекува неверојатна среќа до 22 ноември 2021, проверете кои се!

Дали вашиот хороскопски знак е еден од трите хороскопски знаци што ќе бидат најсреќни во следниот период?

Кој е најстариот познат археолошки локалитет? – Археолозите и до ден-денес спорат околу ова прашање

Каде живееле нашите најстари предци? Зошто мислењата на научниците се разидуваат кога станува збор за утврдување на најстариот археолошки локалитет во светот? Ќе дознаете откако ќе ја прочитате статијава.

Зошто е препорачливо да ги научите децата да се соочуваат со разочарување од мали нозе?

Експертите препорачуваат да ги научите децата да се соочат со чувството на разочарување уште од најрана возраст. Проверете зошто.

Хороскопскиот знак открива како изгледа домот од вашите соништа!

Астролозите ве советуваат како да го уредите домот врз основа на вашиот хороскопски знак!

Капути и јакни: Откријте ги модерните трендови за оваа зимска сезона

Сакате да си го освежите плакарот со нов капут или јакна, но се двоумите околу изборот? Не грижете се, ние ќе ви помогнеме да останете во тренд и оваа сезона!

Откријте како да го уредите домот со есенски, шик детали

Доколку надвор е врнежливо или тмурно, не значи дека и во домот треба да преовладува истата атмосфера! Доволно е да го уредите домот со шик детали, а ние ви гарантираме дека така повеќе ќе уживате во есенските денови.

Полна Месечина во Овен: Време е за пресврт!

Денес го имаме феноменот на полна месечина во Овен, па проверете какви промени ќе ни донесе.

Совети за како да се справите со лутината и фрустрацијата

Понекогаш, кога сме лути, спасот го бараме кај другите без да бидеме свесни дека самите можеме да си помогнеме. Откријте како!