Кои бои ќе доминираат за време на есенската и зимската сезона?

Полека, но сигурно ни се приближува новата сезона, а со нејзиното доаѓање следува и промена на гардеробата.

Грижа за вашето здравје: Храна што го чисти црниот дроб и го забрзува согорувањето на калориите

Доколку сакате да направите добра работа за вашиот црн дроб, еве што треба да консумирате секојдневно.

Дали знаете што е андросексуалност?

Сигурно сте чуле за хетеросексуалност, хомосексуалност, бисексуалност и асексуалност, но дали знаете што е андросексуалност?

17 симптоми на духовно будење

Многу често може да ви се случуваат низа проблеми кои всушност се знаци на духовно будење. За жал, многумина не се свесни за овие симптоми па го испуштаат „повикот“ за будење.

Дознајте до кога ќе ве сака партнерот според неговиот хороскопски знак

До кога навистина ќе ве сака вашиот партнер? Што треба да се случи за неговата љубов кон вас засекогаш да исчезне?

10-те најневеројатни случаи со хипноза од минатото

Хипнозата ги воодушевува луѓето уште од доцните 1800-ти години. Луѓето од целиот свет експериментираат, или пак се подложуваат на неа.

5 модели на долна облека кои ги задоволуваат сите женски потреби

Добро е да знаете кои модели на гаќички би требало да се наоѓаат во вашата фиока.

Направете сами едноставен освежувач на воздух и нека вашиот дом замириса на есен

Овој природен освежувач во сите простории во вашиот дом ќе создаде убава, опуштачка атмосфера која мириса на есен.

8 работи што најверојатно ќе се случат по смртта на британската кралица

Кралицата ги живее нејзините 90-ти години, неизбежното ќе се случи порано или подоцна и Велика Британија веќе има некои планови за овој тажен настан.

Психолошки нарушувања кои најчесто се погрешно дијагностицирани

Ако имате панични напади, променливо расположение или чувствувате тага, веројатно мислите дека се справувате со депресија. Но, причината понекогаш е друга.

5-те најдобри дестинации од источна Европа за оваа есен

Повеќето луѓе сакаат да патуваат за време на летото или пролетта, но есенските патувања се секогаш поевтини, со помалку гужва и совршена температура.

Изгледот на вашиот палец открива какви сте во љубовната врска

Дознајте дали некоја личност е романтична која го става партнерот на првото место или пак, е малку дистанцирана и воздржана.
12