Кејптаун каков што не сте го знаеле

Кејптаун е вториот најнаселен град во Јужноафриканската Република, веднаш по Јоханесбург.
Датум: 15 јун 2012

Освежувачко ледено лате

Доколку ви треба освежување и будење, ова е вистинското кафе за вас...

Зошто треба да се внимава на незгодните прекари во именикот на телефонот?

Ова интересно видео ќе ви прикаже 10 ситуации, кои ќе ве насмеат и расположат, а ќе ви прикажат зошто треба да внимавате како ги запишувате луѓето во именикот на вашиот мобилен телефон.

Најчестите засрамувачки ситуации на работа

Отворениот патент, лошиот здив и слични на нив ситуации се едни од најзасрамувачките моменти кои сите ние барем еднаш сме ги доживеале. Дознајте кои се најчестите засрамувачки ситуации и како колегите реагираат на нив.
Датум: 15 јун 2012

Голема наградна игра на „Kupinapopust“

За сите свои постоечки и идни фанови kupinapopust.mk организира Голема наградна игра. Приклучи се и ти за да освоиш вредни награди и да дознаеш за неверојатно интересни понуди.

Хиперреална уметност која си поигрува со вашите очи

Акрилни цртежи кои се толку детални што на прв поглед многу наликуваат на фотографии.