Како да знаете кога е вистинското време за да ги изговорите магичните зборови „Те сакам“?

Не можеме да ја отстраниме анксиозноста што оди рака под рака со изјавувањето љубов, но можеме да си ја олесниме целата ситуација.

5 знаци дека неговото „Те сакам“ не е искрено

Сигурно некогаш сте се запрашале дали неговото „Те сакам“ е искрено, или, пак, само бил понесен од моментот.

8 начини на кои тој ви кажува дека ве сака без да ги изговори зборовите „Те сакам“

Лесно можете да препознаете дали момчето ве сака, со тоа што ќе обрнете внимание дали ги прави следниве 8 работи.

Како да кажете „те сакам“ без навистина да ги изговорите овие зборови?

Да се изговори „те сакам“ е многу тешко. Не секој може да ги каже тие зборови со значење. Но, има начини како да ги кажете без навистина да ги изговорите.

5 фрази кои се многу поважни од „Те сакам“

Она што многумина го забораваат е дека овие два збора не се доволни за една врска да опстане.

22 романтични начини да кажете „те сакам“

Ако сакате тоа да го направите со зборови, на право место сте.

Што значи кажувањето „те сакам“ во различни периоди од врската?

Кога за прв пат се кажува „те сакам“ тоа има различно значење од она кое се кажува после неколку месеци, па и години од врската.

50 слатки начини да кажете „те сакам“ без зборови

Барате слатки начини да кажете „те сакам“ без притоа да користите зборови или пак некој вообичаен романтичен гест за партнерот?
Датум: 08 јул 2014
, Автор:

Како хороскопските знаци кажуваат „те сакам“?

Секој хороскопски знак има свој начин на кој изјавува љубов, па не е лошо да знаете што можете да очекувате од секој од нив.
Датум: 22 јун 2014
, Автор:

15-те најважни моменти во една врска

Од првиот сладок бакнеж, до првата заедничка ноќ и заминувањето на годишен одмор, ова се работи кои ја обележуваат љубовната врска.
Датум: 04 мар 2014
, Автор:

Кафе-позадина за вашиот десктоп #83

Те сакам, но не повеќе од моето утринско кафе.
Датум: 11 мар 2013
, Автор:

4 магични фрази кои можат да ѝ бидат од голема помош на вашата љубовна врска

Заљубувањето е полесниот дел. Но, како да ја одржите цврстината на вашата врска?
12