Што всушност мисли секој од хороскопските знаци кога вели „Те сакам“?

„Те сакам“ – убаво е да ги слушнете овие две слатки и магични зборови, но тоа што е подобро е да ги почувствуваме преку постапките на личноста што ги изјавува. Но, дали некогаш сте се запрашале што им се врти во глава на вашите сакани додека ги изустуваат овие зборови? „Те сакам“ има многу значења, па ако сакате да знаете што точно мисли вашиот партнер додека ви кажува дека ве љуби, пронајдете го неговиот знак во продолжение и откријте.

Овен

„Секогаш кога ќе те видам, чувствувам големо возбудување.“

Бик

„Се чувствувам како важна личност кога сум со тебе.“

Близнаци

„Силно ме возбудуваш!“

Рак

„Со тебе се чувствувам сигурно, како да сум дома.“

Лав

„Се чувствувам самоуверено и среќно кога сум со тебе.“

Девица

„Со тебе сè ми изгледа лесно, мирно…“

Вага

„Ти си мојот свет и јас сум твојот свет.“

Скорпија

„Во мене го будиш тоа најдоброто, ми покажуваш колку добра личност можам да бидам.“

Стрелец

„Со тебе се чувствувам слободно, се чувствувам како сè да е можно.“

Јарец

„Се чувствувам како да можеме заедно да го освоиме светот.“

Водолија

„Ми ја промени перспективата за нешто што мислев дека никој нема да успее.“

Риби

„Ме усреќуваш и ме смееш подобро од сите.“

Дознајте и која е најшармантната љубовна изјава на секој хороскопски знак.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар