софистицираност | Кафе пауза

Како да ги носите бисерите кои се тотален хит во светот?

Бисерите секогаш биле синоним за софистицираност, елеганција и одмереност.

10 парчиња кои ѝ се потребни на секоја девојка ова лето

Лето. Совршен период за промени и новитети. Како што станува потопло, летните фустанчиња, сандали и кроп топови се на врвот од летната листа на потребни работи.

4 трикови кои ќе ви помогнат да го доловите стилот на Анџелина Џоли

Анџелина Џоли е препознатлива по својот едноставен, а сепак толку софистициран стил. Преку минимализмот што го применува во облекувањето, успева уште повеќе ја истакне својата природна убавина.

Стан во Лондон совршен за млад човек со добар вкус за дизајн

За уредувањето е одговорна фирмата TG-Studio. Тие имале важна задача – да го уредат просторот во обновената стара зграда и притоа да не ја занемарат нејзината околина со стари градби.
Датум: 29 ное 2013
, Автор: