Докажани начини што ќе ѝ помогнат на вашата врска да се движи во вистинската насока

Новинарката Хелен Томсон во својата книга „Оваа книга би можела да ти го поправи животот“ собра научно докажани совети што ќе ви помогнат да изградите среќна и стабилна врска.

Како треба да изгледа женската чанта според фенг шуи?

Со помош на овие три совети од фенг шуи, научете како да ја организирате чантата за да ви донесе успех и пари.

Дури 48% од храната завршува во кантата за отпадоци: Како да го промените тоа?

Спонтаните набавки на намирници без претходно подготвена листа се главниот виновник за преоптоварување на фрижидерот и за фрлањето храна.

5 инспиративни психолошки совети за 2021 година што навистина помагаат

Човечкиот ум неверојатно добро ги пополнува празнините во перцепцијата, а тоа ве тера да го гледате најдоброто кај луѓето.

3 совети за оптимистичко размислување и позитивен поглед на животот

Пандемијата нè воведе во ново нормално, кое многумина од нас не можат дури да го наречат и да го сфатат како нормално.

3 финансиски лекции од 2020 година кои ќе ви го олеснат управувањето со парите во 2021 година

Многу млади луѓе се губат помеѓу плаќањето сметки, трошењето пари за неопходни и секојдневните работи, угодувањето и штедењето, па за многумина тоа е научна фантастика.

Пензиониран провалник открива како да ја заштитите вашата куќа од кражби

Благодарение на еден пензиониран провалник, сега можете да научите како овие криминалци избираат куќи за грабеж и каде бараат вредни предмети.

Интервју со Ангела Игновска: Како да си ја подобрите финансиската состојба и како да заштедите во овие тешки времиња?

Многу е важно навреме да стекнете добри навики за трошење и штедење бидејќи во спротивно, ќе потрошите сè што сте заработиле, без разлика колку е голема таа сума.

Како да го исчистите душекот и да ги отстраните сите видови дамки?

Колку пати сте истуриле нешто на душекот и чистењето се претворило во вистинска агонија? Токму затоа, овие домашни трикови ќе ви помогнат за брзо и лесно чистење на душеците.

Совети за дигитални номади: Како да живеете без постојана адреса, а да заработувате добро?

Дигитални номади се луѓе кои вршат разни работи со скратено работно време преку Интернет и со тоа заработуваат за живот додека патуваат низ светот и се без постојана адреса.

10 паметни совети што може да ви го олеснат животот

Понекогаш, едноставните работи како што се спам-пораките може да ви го уништат денот. За среќа, постојат практични совети кои можат многу да ви го олеснат животот.

Одлични совети за штедење за време на празничниот шопинг

Експертите за штедење решија да ги споделат своите најдобри совети кои ќе ви помогнат да потрошите многу помалку за време на празниците.