подобар живот | Кафе пауза

6 хороскопски знаци кои секогаш бараат нешто подобро

„Тревата е секогаш зелена од другата страна на оградата“, велат тие.

Од што треба да се ослободите во вашиот живот според хороскопскиот знак

Сите хороскопски знаци си имаат свои верувања и погледи, а понекогаш овие верувања само им го отежнуваат животот и ги прават несреќни.

17 совети за организиран и среќен живот од гуру за минимализам

Лео Бабаута составил листа со правила која ќе ви помогне подобро да се организирате и да се ослободите од вишокот предмети.

12 зен правила што ќе ви помогнат да се ослободите од напнатоста и да бидете среќни

Без разлика какви се вашите верувања, факт е дека зен будизмот нуди навистина одлични совети за личен и духовен развој.

5 нешта што треба да престанете да ги барате во вашиот живот

Сè што ви е потребно и што сакате би требало да ве најде, па престанете да ги барате овие нешта.

4 златни правила за подобар квалитет на животот

Кога станува збор за квалитетот на животот, веројатно секојдневно слушате како треба да прифатите здрави навики, да се храните здраво и да се активирате.

Како да го организирате вашето домашно опкружување за подобро ментално здравје?

Погледнете како правилно да го организирате вашиот дом и како да го подобрите вашиот живот.

9 нешта што треба да ги направите сами пред да завршите факултет

Можеби едвај чекате да ја добиете вашата диплома и да зачекорите во светот на возрасните, но прво треба да се подготвите за тоа.

13 важни нешта што секој треба да ги научи до неговата 30-та година

Животот започнува по 30-тата и токму во овој период ќе станете свесни и независни и ќе ги разберите вашите вистински желби и потреби.

Психолошки бариери од кои треба да се ослободите за да имате неверојатен живот

Кога премногу работи ви „тежат“, може да ви изгледа невозможно да се придвижите напред.

20 животни лекции што секој треба да ги научи пред да наполни 20 години

Дури да наполните 20 години, вашите мислења и погледи ќе се променат, и тоа не само еднаш.

8-те чекори до среќата за кои никој нема да ви каже

Уште од мали нè учат дека за да ја достигнеме среќата треба да најдеме добра работа, да имаме наш дом, да најдеме партнер и да се смириме.