22 јануари 2019 | Кафе пауза

Артист создава неверојатни 3Д илузии на неговото лице со помош на шминка

Италијанскиот артист ја прикажува неверојатната моќ на шминката создавајќи илузии кои истовремено се и неверојатни и морничави.

Работи што не смеете да им дозволите на другите да ви ги прават

Можеби не можете да контролирате сè што ви прават другите, но можете да одлучите дали ќе го трпите тоа.

Психолошки бариери од кои треба да се ослободите за да имате неверојатен живот

Кога премногу работи ви „тежат“, може да ви изгледа невозможно да се придвижите напред.

Здраво и вкусно: Намаз од цвекло и фета сирење

Овој намаз ќе ви се најде доколку немате време за готвење, а можете да го користите за појадок или вечера со двопек и шолја јогурт.

Како правилно да го исчистите домот по настинка или грип?

Полека поминува сезоната на гриповите и настинките, но тоа не значи дека „борбата“ завршила.

Според Џ. К. Роулинг, „кршењето на правилата“ е можеби клучно за успехот

Познатата авторка имала навистина тежок живот пред да се прослават нејзините книги и научила многу на нејзиниот пат до успехот.

10-минутни вежби со дишење кои ќе ви помогнат да се ослободите од несаканите килограми

Во комбинација со едноставни физички вежби, длабокото дишење ќе ви помогне да се ослободите од вишокот масти, а резултатите ќе бидат трајни.

11 предупредувачки знаци дека не пиете доволно вода

Доколку се препознаете во некој од следниве знаци, испијте чаша вода уште веднаш.

7 лични карактеристики што ги мрази речиси секој

Речиси секој познава личност која поради некоја причина воопшто не ја сака. Па, што е проблемот со луѓето што ги мразиме?

Заврши големата наградна игра „Скокни во Халквантура“ на Халкбанк: Атрактивниот Jeep Compass отпатува за Дарко Новак од Струга

Среќниот добитник денес допатува во Скопје да ја подигне наградата и воедно да се запознае со одговорните лица кои стојат зад оваа наградна игра.
Датум: 22 јан 2019
, Автор:

Како до подмладувачки ефекти на лицето за кратко време?!

Доколку сакате за многу кратко време да ги израмните површинските линии и брчки, а кожата на лицето да ви биде убава и со природен сјај, Eucerin® Hyaluron-Filler ноќен пилинг и серум е вистинскиот избор.
Датум: 22 јан 2019
, Автор: