Артист создава неверојатни 3Д илузии на неговото лице со помош на шминка

Артист создава неверојатни 3Д илузии на неговото лице со помош на шминка

Денес можеме да видиме многу артисти кои ги претвораат дводимензионалните површини во 3Д дела. Но професионалниот шминкер Лука Луче си игра со оваа перспектива на навистина интересен начин – неговото платно е неговото лице.

Артист создава неверојатни 3Д илузии на неговото лице со помош на шминка

Италијанскиот артист ја прикажува неверојатната моќ на шминката создавајќи илузии кои истовремено се и неверојатни и морничави.

Артист создава неверојатни 3Д илузии на неговото лице со помош на шминка

Лука работи како мејкап артист за ТВ ѕвезди повеќе од 18 години, но почнал со илузиите во 2014-та година. Прво започнал да црта на неговите раце, а потоа се обидел и на лицето. Тој одлично ги користи неговите вештини за сенчење и контурирање и целосно ја менува формата на неговите лице и глава. Уживајте во неговите необични дела.

Артист создава неверојатни 3Д илузии на неговото лице со помош на шминка

Артист создава неверојатни 3Д илузии на неговото лице со помош на шминка

Артист создава неверојатни 3Д илузии на неговото лице со помош на шминка

Артист создава неверојатни 3Д илузии на неговото лице со помош на шминка

Продолжува на следната страница


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Студент кој секојдневно се губи низ страниците на некоја книга. Пишувањето и јогата го прават нејзиниот ден целосен.

Поврзани содржини

Остави коментар