Летни инспирации за декорирање на спалната соба

Подгответе ја вашата спална соба за летото со помош на овие едноставни идеи.

5 модели на панталони што летово ќе бидат попопуларни од фустанчињата и здолништата

Голем број жени за време на летните месеци ги туркаат своите панталони во задниот дел од шкафот, но изгледа дека оваа година правилата се менуваат.

За овие три хороскопски знаци ќе се променат многу нешта летово

Пред нас е периодот на годишните одмори, патувања, нови љубови и авантури. Додека за повеќето ќе биде мирно и безгрижно, за некои ќе биде бурно и непредвидливо.

4 чекори до совршени нозе за ова лето

Во текот на летото, нозете често се главниот фокус, а истовремено се и најпроблематичниот дел од телото кога станува збор за масни наслаги и целулит.

5 модни трендови кои ова лето ќе бидат заменети со нови

Според модните експерти, следниве модни трендови нема да ги гледаме до крајот на сезоната.

Сламен шешир: Моден детаљ што го најавува летото

Нема потреба да ги чекате летните месеци за еден од најомилените модни детали на повеќето девојки.

3-те хороскопски знаци кои ќе имаат најубаво лето оваа година

Летото се ближи и наговестува нови возбудувања, а според астрологијата, тоа ќе биде посебно за овие хороскопски знаци.

7-те најпопуларни туристички дестинации ширум светот во моментов

Летото во Македонија е веќе завршено, но на неколку места во светот тоа сè уште трае.

Уникатни начини да го направите крајот на летото незаборавен!

Во продолжение следуваат уникатни начини да го завршите летото со стил!

4 „жешки“ локации на Инстаграм што вреди да се посетат и во живо

Не постои подобро место за умствено скитање низ светот од Инстаграм.

Единственото нешто што треба да го направите до крајот на летото според вашиот хороскопски знак

Иако летото е познато по забавите, бикините и плажите, ова не е само сезона за релаксација.

Најдобриот летен шешир за формата на вашето лице

Сите ние обожаваме убав шешир, како и начинот на кој тој целосно ни ја трансформира облеката.