животни совети | Кафе пауза

5 универзални совети кои ќе ви помогнат да се ослободите од вишокот килограми

Прочитајте како да ја намалите тежината со овие универзални совети!

7 животни совети што генијалците им ги дале на своите деца

Овие брилијантни мажи и жени ја унапредиле науката, медицината и нашето разбирање за универзумот.

Приватните писма на Брус Ли објаснуваат што значи „да бидете како водата“

Во 1871-ва година во епизода од кратката серија „Лонгстрит“, Брус Ли ја даде неговата најпозната изјава за водата.

4 ефективни начини да ја развиете вашата емоционална интелигенција

Емоционалната интелигенција е поврзана со емоциите и сè што доаѓа со нив, вклучувајќи и како се справуваме и со нашите и со туѓите. Па, погледнете како да ја развиете.

Информации од прва рака: 15 животни совети што ги препорачуваат луѓето постари од 60 години

Нашите баби и дедовци се полни со животно искуство и мудрости кои со задоволство ни ги откриваат.

5 неверојатни животни совети од постарите кои треба добро да ги запомните

Иако следниве приказни се навистина едноставни, од нив можете да научите многу. Прочитајте ги овие неверојани совети од постарите луѓе.

6-те правила за здрав живот на Меган Маркл, новата вереница на принцот Хари

Не е тајна дека животот на Меган бара многу одговорност, а со подготовките за кралската венчавка, тој сигурно ќе стане уште полуд. Погледнете како Меган успева да остане приземјена, полна со енергија и во форма сред целиот хаос со кралската веридба.

19 болни вистини за животот кои мора да ги знаете

Забодената глава во песок никогаш и на никого не му помогнала. Некои работи во животот едноставно мора да ги знаете, за да ви биде подобро.

6 грешки што не смеете да ги правите кога ќе снема струја

Овие грешки може да ја нарушат вашата сигурност, па обидете се да ги избегнувате.

9 животни лекции кои силните мајки ги споделуваат со своите ќерки

Врската помеѓу мајка и ќерка е можеби позначајна од сите врски во животот...

Како да се истакнете во вашите 20-ти кога се чувствувате како да сте само уште еден дел од толпата?

Кога ќе бидете во вашите 20-ти ќе има период кога ќе се чувствувате како да сте заглавени во неутралноста.