долг | Кафе пауза

Запознајте го Самсон: Најголемиот и најслаткиот мачор во Њујорк

Мачорот Самсон официјално е прогласен за најголема мачка во Њујорк.

Зошто секој викенд треба да биде продолжен?

Нема сомнеж дека продолжените викенди прават да се чувствуваме подобро, но дали сте знаеле дека тие се исто така добри за нашето здравје?

Кои се најсоодветните обувки за долгиот летен фустан?

Нема ништо поубаво од долг, удобен, лелеав фустан во лето. И додека се уште се сомневате како да го искомбинирате, ви даваме неколку предлози за најсоодветните обувки. Да, не, можеби? Погледнете и самите.

Најстариот жител на Европа ја открива тајната за долг живот

Најстариот европски граѓанин, Белгиецот Јан Гоосенартс го прослави својот 111 роденден. За дневниот весник „Van Antwerpen“ тој ја откри својата тајна за долг живот.

Накит од апчиња со поминат рок

61-годишната Сузан Брег од Алтадина, Калифорнија има преживеано рак и таа сега апчињата и таблетите со поминат рок, ги вградува во рачно изработен накит, за да ги исплати нејзините медицински долгови.