Запознајте го Самсон: Најголемиот и најслаткиот мачор

Запознајте го Самсон: Најголемиот и најслаткиот мачор во Њујорк

Мачорот Самсон официјално е прогласен за најголема мачка во Њујорк. Тој е тежок 13 килограми и е долг 1,2 метри. Според неговиот физички изглед, овој мачор може да се спореди со млад машки рис. Самсон може да ја освои и титулата најголем во светот, бидејќи неговиот најсличен „ривал“, долг 1,3 метри, починал пред неколку години. И покрај тоа што овој мачор е огромен, тој е во одлична физичка кондиција и нема прекумерна тежина. Неговите сопственици, кои го нарекуваат „сладок џин“, се многу горди на своето милениче, а досега гостувале на многу телевизиски емисии. Дали и вие би сакале да имате до вас едно вакво „џиновско маче“?

Неговото крзно остава без зборови

Неговото крзно остава без зборови


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Книжевник, новинар, сонувач... Го обожува утринското кафе без шеќер. Верува дека убавите нешта се кријат во мали и едноставни пакувања.

Поврзани содржини

Остави коментар