Прочитајте го навреме: 5 реченици што укажуваат дека тој е спремен да ве изневери

Многумина неверството го сметаат за најлошата работа што еден партнер може да ја направи.

„Пеперутки“ само од едната страна: Што кога чувствата не ни се возвратени?

Летото е време кога сме поопуштени и кога запознаваме многу нови луѓе. Меѓу таквите познанства, со текот на времето може да се развие и чувството на заљубеност. Но, што да направите кога тоа е невозвратено?

Најчестите лаги кои им ги кажуваат анксиозните девојки на своите момчиња

Девојките со анксиозност мислат дека другите луѓе ги доживуваат како досадни и несигурни личности. Затоа понекогаш лажат за своите несигурности, сѐ со цел да изгледаат нормално во туѓите очи.

Дали заедничките интереси се клучни за здрава врска?

Сите ние имаме интереси, хобија и активности кои ги правиме секојдневно. Па, колку тие влијаат во изборот на партнерот и на тоа колку ќе биде здрава врската?

5 лекции за компатибилноста во врските на кои може да ве научи вашиот мобилен телефон

Покрај неговата употребливост и ефикасност во функциите што ги овозможува, од него можат да се научат уште некои работи.

Што да направите ако вашиот партнер ве изневерува, а што ако прељубникот во врската сте вие?

Изневерувањето никогаш не се случува изолирано. Тоа секогаш вклучува и мрежа од лаги, тајни и разнишана доверба.
Датум: 26 јун 2019
, Автор:

Едноставни и слатки идеи за љубовни состаноци за време на летните врнежливи денови

Врнежливите денови не смеат да ве спречат во тоа да имате интересни мигови со саканата личност. Можеби не е идеално време за состаноци, но со малку креативност може да имате забавно лето дури и кога врне.

Интересни работи кои се случуваат кога се гледате со некој што не е ваш тип

Можеби сакате да поминувате време со уметници или со луѓе кои сакаат авантури. И сето тоа е супер, но според експертите, може да се случат многу интересни работи доколку излезете од вашата комфорна зона и почнете да се гледате со некој кој не е ваш тип.

Не плаши се од моите зборови, туку од мојата тишина – мојата тишина е многу поопасна од моите зборови

Мојата тишина може да уништи многу повеќе одошто некогаш би можеле моите зборови...
Датум: 25 јун 2019
, Автор:

Што сакаат мажите? Ова се емотивните потреби на секој маж

Кога се работи за емотивните потреби, мажите и жените целосно се разликуваат. Иако не треба да се генерализира, сепак постојат одредени емотивни потреби кои ги имаат сите мажи.

По долга пауза, бившото момче повторно ве бара? Ова се можните причини за тој чекор

Неговото име повеќе не ви поминува низ глава и конечно сте среќни, сами со себе. Сѐ до моментот кога баш тоа име ќе се појави на екранот од вашиот телефон.

Мажите откриваат што навистина мислат за женските недостатоци

Лабави надлактици, целулит, влакненца на стомакот... секоја жена си наоѓа нешто кај себе што не ѝ се допаѓа. И секако, според жените, тие работи не им се допаѓаат ни на мажите.