Најчестата грешка што ја прават родителите, а која нема врска со нивните деца

Неретко, новите родители забораваат на себеси, на своите потреби, но и на потребите на партнерот.

7 видови мажи со кои никогаш нема да бидете среќни во врска

Постојат некои видови мажи на кои воопшто не треба да го трошите вашето време.

10 интересни факти за врските што би требало да ги знаете

Понекогаш имаме погрешни верувања и мислења за тоа како треба да изгледа некоја врска, а ова незнаење често може да биде штетно за односот со партнерот.

Разубавете му го Денот на вљубените на партнерот според неговиот љубовен јазик

Постојат неколку видови љубовен јазик, а секој од нас си има различен.

Љубовни совети од терапевти што ќе ви помогнат да ја најдете вашата сродна душа

Иако нема совршена формула за наоѓање на вистинската љубов, постојат некои работи што ќе ве подготват за неа.

Зошто на некои парови воопшто не им е грижа за Денот на вљубените?

Денот на вљубените им се допаѓа на младите парови и го користат како прилика да се чувствуваат убаво и да си подарат нешто.

15 знаци дека сте во врска со добра личност

Голем број од жените не се целосно сигурни како изгледа здравата врска и како би се однесувал добриот партнер со нив.

Љубовните правила на милениумците

Иако милениумците се генерација предодредена да има сè, изгледа дека им оди потешко кога станува збор за љубовта.

Какво е физичкото, менталното и емоционалното влијание на несреќниот брак?

Дали знаевте дека влијанието на несреќниот брак е многу поголемо од тоа што мислите?

Дали изневеруваат и мажите коишто се вљубени во нивните партнерки?

Психолозите сметаат дека дури и вљубените мажи можат да му подлегнат на неверството.

Кои се предностите на врските на далечина?

Овие врски имаат свои предности, а тоа ќе ви го потврдат луѓето кои имале храброст, трпение и верба во нивната љубов.

Женски особини што мажите не можат да ги поднесат

Во една анкета во која учествувале мажи на возраст од 25 до 45 години, се истакнале 3 женски особини што мажите не можат да ги поднесат.