5 причини зошто не треба да им викате на децата

Методите за воспитување на деца се разликуваат во секое семејство.

Погледнете зошто Лавиците се највеличествениот хороскопски знак

Веќе сме навлезени во периодот на знакот Лав и сигурно се прашувате што кажуваат ѕвездите за хороскопските Лавици - освен тоа дека се величествени.

Кои се најдобрите градови на Балканот?

„Културно патување“ издвои 8 градови кој секој мора да ги посети.

Бил Гејтс повеќе не е на 2-то место на листата со најбогатите луѓе во светот

Сите знаеме дека најбогатиот човек на светот е извршниот директор на компанијата Амазон, Џеф Безос. Но, кој е сега на второто место?

Астрологијата ни открива кои се најмудрите жени во Зодијакот

Стекнувањето мудрост е големо достигнување со кое можете да се пофалите, дури и во зрелите години.

5 кризи низ кои минува секоја жена во животот

Секој човек во одреден дел од својот живот, доживува криза предизвикана од најразлични околности.

Зошто имате кошмари?

Депресијата и несоницата се најчестите причинители на кошмари, повеќе од кои било други проблеми во животот.

Најбезбедните места во светот во случај на апокалипса

Удар од голем астероид, нов вирус, зомби апокалипса, војна... ова е само дел од големиот број сценарија за крајот на светот. Но дали сте размислиле некогаш каде би побегнале доколку дојде до ова?

Науката вели дека навистина можеме да умреме од здодевност

Сите ние во животот имаме искусено здодевност, таква што ни предизвикала чувство дека ќе умреме од неа.

Артист трансформира дрвја во фантастични скулптури кои изгледаат како духови на природата

Доколку сте љубители на уметноста, природата и како тие се рефлектираат меѓусебно, навистина ќе уживате во овие фантастични скулптури.

Мали совети за да ги избегнете ситниците што можат да ви го уништат одморот

Веќе го имате испланирано вашиот летен одмор и се надевате дека ќе ви биде најдобриот досега?

Дали е паметно да ја одложите менструацијата за време на летниот одмор?

Промената на циклусот не е невозможна, но секоја вештачка интервенција може да биде ризична доколку не сте внимателни.