29 април 2019 | Кафе пауза

Чаеви што ќе ви помогнат во битката против килограмите

Овие чаеви го чистат телото од токсини, го поттикнуваат работењето на метаболизмот и ја намалуваат подуеноста.

Фотограф открил „скриен град“ во одразот на облакодерите во Њујорк

Љубопитноста е најважното нешто кај фотографирањето на Навид Барати.

Рецепт на денот: Пикантни полнети јајца

Послужете ги со сирење и пршута и уживајте

Хороскопскиот знак кој никогаш не толерира лаги

Вистината вреди злато, а многумина сметаат дека само таа е правилниот одговор.

Некои велат дека се „досадни“, но овие безвремени парчиња облека никогаш не излегуваат од мода

Можеби не се највозбудливите нешта во коишто ќе инвестирате, но кога станува збор за долготрајна употреба – тие се незаменливи.

6 намирници кои најдобро го чистат дебелото црево

За да го зачувате здравјето на дебелото црево и за да го исчистите, обидете се да консумирате повеќе од следниве намирници.

Како да станете еколошки свесна личност?

Од моментот на нашето раѓање, ние сме во непрекината интеракција со планетата, дел од екосистемот.

Истражување: Вљубувањето предизвикува физички промени кај жените

Едно неодамнешно американско истражување покажало дека вљубеноста предизвикува генетски промени кај жените.