Хороскопскиот знак кој никогаш не толерира лаги

Хороскопскиот знак кој никогаш не толерира лаги

Вистината вреди злато, а многумина сметаат дека само таа е правилниот одговор. Кога станува збор за хороскопските знаци, најголеми застапници на вистината се Овните, кои под никакви околности не толерираат лаги.

Хороскопскиот знак кој никогаш не толерира лаги

Иако другите често им замеруваат за нивниот егоизам и експлозивен карактер, Овните се навистина искрени. Никогаш не губат време за смислување приказни, бидејќи знаат дека вистината е наједноставниот пат до среќата.

Тие сметаат дека за да кажете лага, морате да се изневерите и разочарате себеси, а потоа да ги повредите другите. Иако нивната сурова искреност неретко ги повредува другите, важна е и перцепцијата на вистината на оној што ја кажува.

Иако понекогаш е попријатно да ја слушнеме поубавата верзија на приказната, вистината сепак е највредна и ќе спречи да бидете разочарани од некој суров и искрен коментар.

Погледнете и кои хороскопски знаци се најголемите критичари.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Студент кој секојдневно се губи низ страниците на некоја книга. Пишувањето и јогата го прават нејзиниот ден целосен.

Поврзани содржини

Остави коментар