Уживајте во овој кофеински рецепт со сладолед пред да дојде зимата

Без разлика дали сте се разбудиле без енергија или пак, ви треба освежување по тешкиот работен ден – ова фрапе е одличен избор за вас!

Ниту една средба не е случајна: 5 видови синхронизирани животни конекции

Тие ни даваат важни животни лекции што ни помагаат да станеме подобри луѓе.

Филм: Атомска русокоса (Atomic Blonde)

Таен агент е испратен во Берлин за време на Студената војна со цел да истражи убиство на друг агент и да пронајде листа со двојни агенти

Освежете ја вашата шминка со најатрактивните бои на есента

Секое годишно време ни носи промени и посакувани новитети, а еве кои бои ни доаѓаат со есента.

5 знаци дека сте со вистинската личност во погрешно време

Конечно ја пронајдовте вистинската личност но времето е погрешно и судбината на врската е запечатена. Но како да знаете дали навистина станува збор за ова?

7 лекции од Никола Тесла за подобар живот

Некои од најголемите умови на нашето време ги сметале за лудаци, а и Никола Тесла не го избегнал тоа.

8 мантри кои ќе ви помогнат да го отворите умот и да престанете да им судите на другите

Можеби една од најважните работи кои ќе ги научите е да се откажете од потребата да им судите на другите.

Лавот ја задржува суетата, а Девицата се жали до крај: Хороскопот открива какви ќе бидете во вашата старост

Особините кои се типични за некој астролошки знак во младоста, понекогаш може да се претворат во својата спротивност во текот на „старите денови“.

4 начини да препознаете кога некој ве лаже

Иако можеби ќе си простите бидејќи сте излажале некој, сепак кога ќе дознаете дека вие сте излажани чувството не е пријатно.

18 генијални трикови кои ќе ви го разубават денот

Овие „изуми“ ќе го направат вашиот живот полесен.

Прекрасни фотографии од животни спасени од црниот пазар

Кога животните се продадени на црниот пазар, тие ја губат својата слобода, но многу често и својот живот.
12