13 април 2014 | Кафе пауза

На кафе со Александра Спасеска – Везилка

Додека се шетавме од ревија на ревија на модната недела, налетавме на блогерката Александра Спасеска, или за македонската јавност и обожавателите на модата, само Везилка, која одвои малку време за едно топло кафенце и пријатен разговор со нас.
Датум: 13 апр 2014
, Автор:

Раскошна вила со поглед на Азурниот брег

Ова луксузно прибежиште се вика Вила Шамад и се наоѓа во близина на Кан, на францускиот Азурен брег.

8-годишно девојче кое ќе ве маѓепса со својот глас

Неверојатна изведба на песната „Bang Bang (My Baby Shot Me Down)“ од Ненси Синатра.

На овие 12 начини не можете да останете бремени

Како што не може да се забремени од бакнување со јазик, така не може и во следниве 12 ситуации...
Датум: 13 апр 2014
, Автор:

Секоја жена може да се чувствува убава

Замислете продукт кој ќе ви овозможи да станете поубави. „RB-X“ од „Dove“ е налепница за убавина што се лепи на раката и со тек на време ве прави поубави одошто сте. Дали е можно?
Датум: 13 апр 2014
, Автор: