На овие 12 начини не можете да останете бремени

На овие 12 начини не можете да останете бремени

Младите момчиња и девојки кои допрва почнуваат да ја истражуваат сексуалноста многупати се збунети околу нештата од кои може да се забремени. Можеби вам ќе ви делува чудно ако се веќе запознаени со овие факти, но верувајте, на одговорите подолу им претходеле токму прашањата за овие работи, па поради тоа и решивме да ја споделиме со вас оваа листа.

na-ovie-12-nachini-ne-mozhete-da-ostanete-bremeni-kafepauza.mk

Како што не може да се забремени од бакнување со јазик, така не може и во следниве 12 ситуации:

1. Не можете да забремените ако на момчето му давате орален секс.

2. Не можете да забремените ако момчето ви дава орален секс.

3. Не можете да забремените ако на машко му седнете в скут додека тој носи панталони.

4. Не можете да забремените ако размислувате за секс.

5. Не можете да забремените од седење на веце шолја.

6. Не можете да забремените ако рачно го задоволувате момчето во џакузи.

7. Не можете да забремените при анален секс.

8. Не можете да забремените ако сте веќе бремени.

9. Вашето бебе исто така не може да забремени ако имате секс додека сте бремени.

10. Не можете да забремените ако момчето ве задоволува со прсти.

11. Не можете да забремените ако имате сув секс (се триете меѓусебно со облеката на себе).

12. Не можете да забремените ако користите предмети за интимна забава (секс-играчки и сл.).

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

 1. apsurd Reply

  omg sto e ova?

 2. gospode Reply

  sranje

 3. aleksandar Reply

  Inace,moze da zabremeni ako e vekje bremena..obrazovajte se malce.

 4. Alo Reply

  What the fuck

 5. nekoj Reply

  Ve molam pod itno da idete da se utepate!!! VE MOLAM !!!
  (never go full retard)

 6. marija kusmanova Reply

  dali moze da zabremenime ako imame dopir ili dr

Остави коментар