8-годишно девојче кое ќе ве маѓепса со својот глас

8-годишно девојче кое ќе ве маѓепса со својот глас

Како и во многу држави, така и во Норвешка се одржува познатото шоу за таленти „Норвешка има талент“ и слободно можеме да кажеме дека тие ја пронајдоа најталентираната личност на светов. Нејзиното име е Анџелина Џордан, има само 8 години и ќе направи вилицата да ви падне до земја. Со својата неверојатна изведба на „Bang Bang (My Baby Shot Me Down)“ од Ненси Синатра ќе ве воодушеви и маѓепса. Нејзиниот глас е толку добар што нема да ви се верува дека има само 8 години. Погледнете.
Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар