пишкоти | Кафе пауза

„Лажна“ Шварцвалд торта за која не треба печење!

Поедноставен начин да ја подготвите популарната Шварцвалд торта кој не бара ниту печење!

Десерт со пишкоти, шлаг и јагоди

Изненадете ги пријателите и сите уживајте во единствениот вкус на пишкоти со јагоди и шлаг.

Капучино тирамису

Лесно, брзо и вкусно. Италијанскиот шмек е неизбежен.