Изберете антички симбол и откријте ги скриените особини на вашата личност

Постојат одредени бои и облици кои посебно ги сакаме. Тоа се гледа низ нашиот избор на облека, украси за домот, фризури, па дури и музиката која сакаме да ја слушаме.

Дознајте што открива обликот на брадата за вашиот карактер

Погледнете ја сликата, одберете го вашиот облик на брада и прочитајте ги анализите...

Пронајдете го обликот на вашите уши и дознајте нешто повеќе за себе

Погледнете ја сликата, пронајдете го обликот на вашите уши и научете интересни информации за себе...

Какво деколте би требало да изберете според градбата на вашето тело?

Можеби не знаевте, но деколтето од вашата блуза, фустан или маица и тоа како може да влијае на изгледот на вашата фигура.

Каков вид ужина најмногу одговара на вашиот организам според обликот на телото?

Луѓето, освен главните оброци, во текот на денот, многу често грицкаат различна солена или слатка храна

Научно докажано: Кој облик на нос е најпривлечен за мажите?

Без разлика дали другите црти на лицето им се совршени, имаат прекрасни облини и убава коса, жените сепак имаат намалена самодоверба само поради носот.

Пронајдете ги идеалните очила за сонце според вашиот хороскопски знак

Сите хороскопски знаци имаат различен карактер, но исто така, и различен моден вкус и стил.

Одберете ја идеалната долна облека според формата на вашиот задник

Исто како што избирате градник кој совршено ви одговара според обликот на градите, можете да изберете и долна облека која најдобро ќе ви прилега според формата на задникот.

Водич за правилно нанесување руменило според обликот на вашето лице

Ако мислите дека нанесувањето руменило е крајно едноставно, размислете уште еднаш!

Како да изберете џемпер кој одговара на вашата градба на тело?

Сите џемпери не одговараат на сечија градба на тело, па затоа може да се случи поради погрешниот избор да изгледате премногу дебело или чудно.

Обликот на вашите прсти отсликува интимни аспекти од вашиот карактер

Изгледа на нашите дланки и прсти е запишано многу повеќе одошто мислиме.
Датум: 18 окт 2015
, Автор:

Какви се вашите заби? Нивниот облик ги открива вашите амбиции и вашите врски со луѓето

Следниот пат кога ќе ја откриете вашата блескава насмевка, погледнете се во огледало.
Датум: 08 окт 2015
, Автор: