05 октомври 2017 | Кафе пауза

ТВ серија: Надарени (The Gifted)

Едно посебно семејство се обидува да се избори за својата слобода во свет што е во војна со мутанти

6 положби на спиење кои откриваат интересни работи за вашето куче

Дали некогаш сте се запрашале што открива положбата на спиење за вашето куче?

Дали се уништувате себеси? Вашиот хороскопски знак може да ви открие колку сте самодеструктивни

Дознајте кои хороскопски знаци се најсклони кон самодеструкција во меѓучовечките односи...

Пронајдете го обликот на вашите уши и дознајте нешто повеќе за себе

Погледнете ја сликата, пронајдете го обликот на вашите уши и научете интересни информации за себе...

10 причини зошто не можете да го преболите поранешниот партнер

Повеќето луѓе закрепнуваат по крајот на врската, особено ако одлуката за разделба е обострана. Тие учат од нивните грешки, наоѓаат утеха кај семејството и пријателите и по некое време ѝ се посветуваат на друга врска.

11 работи што се случуваат кога ги криете вашите вистински емоции

Нема да се справите со нештата што ве измачуваат, ако се преправате дека сѐ е во ред.

Вистински приказни за луѓе кои се сеќаваат на претходните животи

Според многу истражувања, постои феномен познат како детска амнезија според кој луѓето не можат да се сетат на настани кои се одвивале пред да наполнат 2 или 3 години.

Добрата страна на повлеченоста: 7 причини зошто интровертите се „погласни“ од останатите

Една од најголемите заблуди е дека интровертните луѓе не ги сакаат другите и дека социјалните вештини не им се силна страна.

7 збунувачки илузии што нѐ држат заробени во матриксот

Доколку сакате да си ги вратите вашите мисли и да преземете контрола врз сопствениот живот, најпрво мора да ги препознаете илузиите со коишто се храниме секојдневно.

Најстрого чуваните тајни во светот што ги знаат само по две личности

Постојат работи кои сите ние сакаме да ги знаеме, но за жал тие остануваат скриени. Замислете само колку тајни постојат кои ги знаат мал број луѓе и кои се строго чувани од другите.

Обоени статуи од 19-тиот век кои се враќаат во живот

Џејн Лонг е фотограф која веќе некое време бои стари црно-бели фотографии. Неодамна решила да ја примени својата техника на фотографии од скулптури од 19-тиот век.

Вежби за истегнување со детални насоки што ќе ви покажат на кои мускули делувате

Истегнувањето не е важно само за спортистите, тоа е многу важно и за луѓето кои седат поголемиот дел од времето.
12