колоритен | Кафе пауза

Пријатен и ведар апартман со автентични детали

Барате инспирација за уредување на домот? Тогаш погледнете го овој колоритен скандинавски апартман во Гетеборг, со софистицирани декоративни елементи.

Авантуристички стан со внатрешен тобоган

На поткровјето од една зграда во Менхетен од 19 век, се наоѓа неверојатно уреден модерен апартман, во кој центарот на вниманието е огромен тобоган кој поврзува четири ката.

Шарени скокачки пајачиња со додворувачки способности

Пајакот-паун (Maratus volans) е еден од најколоритните скокачки пајаци на светот. Познат е и по неговиот додворувачки танц...
Датум: 08 јан 2013
, Автор: