добро расположение | Кафе пауза

Зошто е важно вашиот дом постојано да биде полн со цвеќиња?

Цвеќињата се нешто најубаво што ни е дадено од природата.

6 навики кои со сигурност ќе ви го подобрат расположението

Верувајте дека многу лесно можете да излезете од рутина ако ќе ги стекнете вистинските навики.

5 лесни бјути трикови кои ќе направат во истиот момент да се почувствувате подобро

Дали претпоставувате кои бои се важни за подобрување на вашето расположение?

40 мали начини да станете светло во нечија темнина

Ве потсетуваме на овие 40 мали работи кои можете да ги направите за некого, а самите вие да се чувствувате прекрасно.

Се чувствувате нерасположено? Овој вид храна ќе ве направи посреќни!

Кога ќе се чувствувате лошо или нерасположено, сметајте ја оваа храна како еден вид „среќни апчиња“ кои ви ги препишала Мајка природа.

Рецепт за среќа: 3 мали работи кои ќе направат голема разлика во вашиот живот

Честопати забораваме дека тајната на среќата лежи во малите работи.

Пешачењето е наједноставниот начин да го подобрите вашето расположение

Нашиот инстинкт ни вели дека треба да бидеме мрзливи, но вистината е дека сме многу посреќни кога сме зафатени и активни.

Позитивна психологија: Реченици кои поттикнуваат лавина од добри случувања

Реченици кои нѐ потсетуваат како да го пронајдеме позитивното во секој миг од денот и да уживаме во него.

5 начини да го подобрите вашето психолошко здравје во најтешките моменти

Погледнете ги следниве практики кои имаат моќ да ви помогнат да се чувствувате многу подобро и психолошки поздраво.

Зошто испиеното кафе ве прави поуспешна личност?

Никој од нас не може да си го замисли почетокот на денот без кафе.

Кога не ви е до вежбање: Со танцување до совршена линија

Истражувањата покажаа дека партија добро танцување делува еднакво ефикасно како еден час пилатес.
12