30 септември 2015 | Кафе пауза

Сите предизвици на врската со личност која никогаш не била повредена

Кој не бил повреден, не сакал. Кој не сакал, не можел да биде повреден.

Поучна приказна: Однапред платено со чаша млеко

Еден ден, едно сиромашно момче, од врата на врата продавало производи како хартиени марамчиња, со цел да може да се издржува за време на своето школување.

5 знаци дека постоите за да постигнете многу повеќе во животот

Време е да започнете да го живеете вашиот живот онака како што отсекогаш сте посакувале.

Неверојатни тетоважи, составени од илјадници точки кои формираат комплексни цртежи

Комплексноста на секоја од овие тетоважи ни покажува една сосема нова димензија на реалноста.

7 видови девојки од кои сите момци бегаат (без исклучок!)

Вие можеби мислите дека сте слатки со овие видови однесување, но реалноста е сосема спротивна.

5 начини да го подобрите вашето психолошко здравје во најтешките моменти

Погледнете ги следниве практики кои имаат моќ да ви помогнат да се чувствувате многу подобро и психолошки поздраво.

3 знаци дека сте сретнале личност која сте ја познавале во претходниот живот

Ви се случило ли некогаш да запознаете личност која прв пат ја гледате, но сепак да почувствувате огромна поврзаност помеѓу вас?

Чувствувате дека се разболувате? Направете ги овие 4 нешта за да ја спречите појавата на настинката

Со помош на следниве 4 нешта вие можете да му помогнете на вашето тело полесно да се избори со настинката и да ја спречите пред таа целосно да се појави.

Дневни парчиња кои се идеални за девојките со мали гради

Додадете ги овие парчиња во вашиот плакар!

Ако планирате есенска венчавка, тогаш искористете ги паднатите лисја како совршена декорација

Ако барате романтични и необични идеи за венчавка, тогаш есента може да ви биде одличен сојузник.

Еве како да уживате во храната и да ја зачувате вашата линија

Сакате да уживате во сласните залаци, но исто така сакате да го зачувате вашето згодно тело...
12