вистинска приказна | Кафе пауза

Вистинска приказна: Кучето кое чекало 4 дена на еден мост и гледало во водата

Оваа фотографија од кучето кое седи до оградата на еден мост во Кина ги стопли дури и најстудените срца.

Паметен уличен мачор следел жена до продавница и барал од неа да му купи храна, па таа го вдомила

Мачките се интелигентни суштества, особено мачките скитници, кои треба да ја искористат својата интелигенција за да преживеат на улиците.

Мало мече залутало на фарма, па надлежните предложиле да го успијат, но фармерот сепак решил да се грижи за него

Мечето било премногу младо да биде прифатено во зоолошката градина и дефинитивно премладо за само да преживее во дивината.

Запознајте го Џонатан: Оваа желка е толку стара што има живеено во 3 века

Овој „постар господин“ доживеал многу нешта во животот.

Едно куче направило штета, а потоа увиделе дека всушност ѝ го спасило животот на неговата сопственичка

Секој сопственик на кучиња со сигурност знае дека понекогаш тие се грижат повеќе за нас отколку што ние се грижиме за себе.

Каде се мозокот и очите на Алберт Ајнштајн? Факти кои можеби не сте ги знаеле за познатиот научник

Ретко се раѓа брилијантен ум како Алберт Ајнштајн, чиј живот бил полн со политички интриги, романтични афери и бизарни навики.

Случајна повреда при раѓање го оставила ова кученце со едно уво и тоа ги освојува сите со својот изглед на еднорог

Кученцето има една необична карактеристика што го направи да стане актуелно на Интернет и целиот свет да дознае за него.

Зошто принцезата Дајана носеше 2 рачни часовника?

Принцезата Дајана секогаш кога даваше изјави изгледаше прекрасно и беше позната по својата љубезност.

Запознајте го Морк, кученцето што било спасено од сигурна смрт, а изгледа како мал Јода

Замислете симпатично кученце и замислете го Јода... И ќе го добиете Морк!

Мачињата се шетаат слободно во оваа книжарница, а купувачите дури може и да ги вдомат

Секој кој ќе влезе да купи добра книга, ќе забележи нешто необично и многу симпатично. Мачиња на сите страни!

Инспиративната приказна на програмерка без рака што ќе ви ја врати вербата дека сè е можно!

Важно е дека штом можете нешто да замислите, многу голема е веројатноста дека можете и да го остварите.