Случајна повреда при раѓање го оставила ова кученце со едно уво и тоа ги освојува сите со својот изглед на еднорог

Случајна повреда при раѓање го оставила ова кученце со едно уво и тоа ги освојува сите со својот изглед на еднорог

Расата на кучиња златен ретривер е една од најчистите раси во светот. И ова кученце е дел од неа. Кученцето има една необична карактеристика што го направи да стане актуелно на Интернет и целиот свет да дознае за него.

Случајна повреда при раѓање го оставила ова кученце со едно уво и тоа ги освојува сите со својот изглед на еднорог

Реј е влакнесто, друштвено, супер пријателски настроено суштество, но заради случајна повреда при раѓање го изгубила левото уво. Таа е женка, а она што уште повеќе изненадува, е тоа што како таа растела, нејзиното десно уво се преместувало на врвот од главата.

Случајна повреда при раѓање го оставила ова кученце со едно уво и тоа ги освојува сите со својот изглед на еднорог

Откако жена која се вика Сем споделила слатко видео од Реј на TikTok, тоа веднаш станало вирално. И тоа со добра причина. Невозможно е да се остане рамнодушен кон ова кученце. По кратко време, сопственикот на Реј направи неколку профили од неа на социјалните мрежи, за сите оние на кој таа му се допаѓа да можат да го следат нејзиното секојдневие.

Случајна повреда при раѓање го оставила ова кученце со едно уво и тоа ги освојува сите со својот изглед на еднорог

Во продолжение запознајте го најмилото кученце со едно уво кое што го имате видено досега!

Случајна повреда при раѓање го оставила ова кученце со едно уво и тоа ги освојува сите со својот изглед на еднорог

Златниот ретривер е куче со средна големина, познато по густото, златно крзно по кое и расата го добила своето име. Овие раси имаат пријателски и интелигентен поглед и кога се движат, тие го прават тоа со глатко, моќно движење, мавтајќи ја својата пердушеста опашка, како што велат познавачите на расата.

Случајна повреда при раѓање го оставила ова кученце со едно уво и тоа ги освојува сите со својот изглед на еднорог

И покрај тоа што се чини дека Реј совршено добро живее „како еднорог“, на нејзиното уво му е потребна зголемена нега. Златните Ротривери страдаат од инфекции на ушите доста често, па затоа нивните сопственици треба најмалку еднаш неделно да проверуваат дали нивните кучиња имаат знаци на овие проблеми.

Случајна повреда при раѓање го оставила ова кученце со едно уво и тоа ги освојува сите со својот изглед на еднорог

Само погледнете колку Реј е радосна и полна со енергија.

Случајна повреда при раѓање го оставила ова кученце со едно уво и тоа ги освојува сите со својот изглед на еднорог

Случајна повреда при раѓање го оставила ова кученце со едно уво и тоа ги освојува сите со својот изглед на еднорог

Продолжете да ги гледате фотографиите на следната страница


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Смислата на животот ја бара преку уметноста и креативноста. Пишувањето е нејзино секојдневие.

Поврзани содржини

Остави коментар