брош | Кафе пауза

Бидете во тренд: Накит кој ќе ја одбележи оваа зима

И оваа зима одреден накит мора задолжително да го имате, а што е апсолутен хит, дознајте во текстот.

8 слатки додатоци за коса кои ќе послужат и во есен

Ова лето, постојат некои додатоци кои освен во топлите месеци изгледаат одлично дури и во есента. Следуваат 8-те летни додатоци и совети како да ги носите во постудените месеци кои доаѓаат.

Накит инспириран од храна

Дизајнерката Lucky Folk од Австралија ја спојува храната со златото и среброто во нејзината колекција од накит.