7 знаци со кои девојка се издава кога ѝ се допаѓате

Отворете ги очите, бидете љубезни, насмеани и расположени и сфатете по која девојка ќе ви се исплати да трчате. :)

Луциден сон

Некои луѓе можат да го контролираат својот сон знаејќи го едноставниот факт дека тоа е всушност нивниот сон. Реализацијата на оваа идеја му носи бескрајна слобода и неограничена моќ на сонувачот во рамките на својот сон.
Датум: 16 јан 2012
, Автор:

Туризам со виртуелни водичи и без пасоши

Виртуелни водичи на вашиот смартфон или ајпад ќе ви посочуваат интересни туристички места и ќе ве носат во нивна обиколка.
Датум: 15 јан 2012
, Автор:

Како до добар сон за време на бременоста?

Бременоста честопати со себе носи разни проблеми со спиењето како што се мачнините, киселините, ’рчењето и грчевите во нозете. Нездравите навики стекнати уште пред бременоста, само ја влошуваат ситуацијата.
Датум: 15 јан 2012
, Автор:

Како да се лакирате за вашиот маникир подолго да трае?

Познатите стилисти за нокти Енџ и Вернајс Вокер, велат дека лакот за нокти може да изгледа добро дури до 10 дена по нанесувањето, доколку се следат овие неколку едноставни совети.

5 работи што треба да престанете да ги правите во 2012 година

Одвојте дел од вашето скапоцено време и посветете неколку минути на ден размислувајќи колку продуктивно го трошите времето од денот и како да скратите на губење време на „непотребни“ работи.
Датум: 14 јан 2012
, Автор:

Мали и вкусни мафини

Мафини е американско-англиско име за брз леб што се пече во мали порции. Засукајте ги ракавите и подгответе некоја од предложените рецепти. Изненадете ги вашите блиски, поканете ги заедно да ги вкусите...
Датум: 14 јан 2012
, Автор:

Десет коктели за дочек на Стара Нова година

Следуваат 10 коктели кои ќе го продолжат вашето празнично расположение и кои одлично ќе се вклопат во вашата староновогодишна прослава. Сите се креација на Џаред Лакс, визуелен уметник...
Датум: 13 јан 2012
, Автор:

26 начини да си го направите животот позабавен

Што е тоа што животот го прави забавен? Дали тоа за вас значи дека треба да станете шпион, да возите автомобил со екстремна брзина или да нуркате во океан?
Датум: 13 јан 2012
, Автор:

Избор на кариера според видот на интелигенцијата

Сите ние имаме потенцијал да вежбаме група интелектуални способности во различен период од нашиот живот. Но, сепак постојат некои области во кои сме природно подобри. Тоа е одредено од видот на интелигенција...

Колекцијата пролет/лето 2012 на „H&M“

Повеќето комбинации се направени во светли и тренди бои, а колекцијата вбројува фустани, чевли, панталони, здолништа, сакоа, очила за сонце, блузи, кошули...

Како да се ослободите од стресот во новата година?

Ако инкорпорирате барем една од следниве пет практични навики во вашето секојдневие, ќе се чувствувате хармонично и значително ќе го намалите вашиот стрес.