10 јануари 2015 | Кафе пауза

Маките на оние што се „само пријатели“

Сајтот Whisper ги повикал своите корисници да ги поделат своите чувства и искуства од т.н. пријателска зона, а ова се нивните исповеди.

Викенд книга: „На улица Даблин“ – Саманта Јанг

Може ли човек целосно да го остави минатото зад себе исто како да не се случило? Дали одрекувањето е начин спомените да се уништат?
Датум: 10 јан 2015
, Автор:

Човекот со најинтересни слики на Фејсбук профилот

Никој од нас никогаш не се потрудил околу Фејсбук колку овој човек.

10 причини за лошо расположение и 10 начини за тоа брзо да го поправите

Психологот Гај Винч дава десет најчести причинители за лошто расположение и десет начини како да се справиме со нив.

16 причини поради кои Норвешка е една од најубавите земји во светот

Норвешка е без сомнеж една од најубавите држави на Земјата. Природни богатства, убави градови, среќни и фини жители и фасцинантна историја.

5 совети за сингл луѓето чии блиски пријатели влегуваат во нова врска

За некого кој и понатаму е сингл настануваат промени кои не се најпосакуваниот тек на работите, но затоа овие неколку совети би требало да помогнат.

7 причини зошто авокадото е неверојатно добро за вашето здравје

Авокадото е едно од најчесто потценуваните овошја со широк спектар на здравствени придобивки.

6 супермоќи на невербалната комуникација

Свесни за тоа или не, секој потег, поза или гримаса кои ги правите со телото и лицето кажуваат нешто за вас.